Stowarzyszenie Eko - Przyjezierze
Kolejny protest w Kleczewie przed siedzibą KWB Konin


Kolejny protest w Kleczewie przed siedzibą KWB Konin

W dniu 19 sierpnia 2016 roku po raz kolejny zebraliśmy się siedzibą KWB Konin.

Wraz ze Stowarzyszeniem Właścicieli Domków Letniskowych w Wilczynie zorganizowaliśmy zgromadzenie publiczne, by zaprotestować przeciwko planowanej odkrywce Ościsłowo.

Jeśli  ta odkrywka powstała w regionie, gdzie już jest katastrofa ekologiczna , będzie to dopełnienie dzieła zniszczenia Pojezierza Gnieźnieńskiego . Tak, to zabójstwo środowiska przy biernej postawie instytucji i osób powołanych, by to dziedzictwo chronili. Wielu mówi ,że to nic nie pomoże oni i tak zrobią co zechcą. Nie ma nic gorszego w człowieku niż gasnąca nadzieja , że już nic nie można zrobić. Ja do takich ludzi nie należę i widzę światło w tunelu.

Dziś po raz kolejny liczne media w Polsce i na całym świecie  pokazały,że to co się dziej na pograniczu Wielkopolski i Kujaw - barbarzyństwo dla człowieka i środowiska.

Mam nadzieję,że dotrze to osób od których zależy by to szaleństwo powstrzymać.

W tym miejscu wspomnę,może być to już nudne, ale za to bezmyślne podejście do środowiska przyjdzie nam szybko zapłacić .

Zacytuję jeszcze słowa nie żyjącego  biskupa Jana Chrapka "Idź przez życie tak aby ślady twoich stóp przetrwały cię". Ślady, które pozostawią ci ,którzy doprowadzili do katastrofy ekologicznej Pojezierza Gnieźnieńskiego będą świadczyć o nich. Jakie pozostawia po sobie świadectwo widzimy nad jeziorami w lasach czy rolnictwie .

Po raz kolejny zadam pytanie: co jest ważniejsze?

Woda? Żywność? Zdrowie? Środowisko? Czy ten węgiel, który wydobywamy?

 

 

Józef Drzazgowski⇑   Do góry strony

Projekt i wykonanie: nonomedia.pl