Stowarzyszenie Eko - Przyjezierze
Protest przed Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu


Protest przed Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu

W dniu 25 października 2020 przed Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu wsparliśmy protest zorganizowany przez Zieloną Falę z Poznania i członków ruchu Rozbrat. Protest wsparli też młodzi ludzie z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, którzy w tym dniu protestowali w 30 miastach w Polsce oraz  przedstawiciele Fundacji RT-ON. Oczywiście nie zabrakło naszego Stowarzyszenia .

 

Czego dotyczyło to zgromadzenie ?

Wszyscy wiemy ,że Pojezierze Gnieźnieńskie to katastrofa przyrodnicza spowodowana przez kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego. To wysychające jeziora , rzeki , stawy, studnie , bagna, torfowiska, ginące lasy czy tysiące hektarów zniszczonej ziemi rolniczej.

Młodzi ludzie przed Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu  żądali od Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczaka powołania sztabu kryzysowego w sprawie ginącego pojezierza gnieźnieńskiego i Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Ta  manifestacja to efekt braku odpowiedzi Pana Wojewody  na wezwanie z 25 lipca 2020 roku i listu z 9 września 2020 o powołanie sztabu kryzysowego. Wojewoda to przedstawiciel rządu w terenie i powinien dbać o dobro regionu i zrobić wszystko by problemy zauważać i rozwiązywać. Nie może być tak, że  władze starają się bagatelizować problem i nie widzieć katastrofy jaką możemy wszyscy obserwować. Proponujemy wojewodzie i jego służbą o natychmiastowe zajęcie się tą katastrofą przyrodniczą.

 

 

 

 

 Józef  Drzazgowski⇑   Do góry strony

Projekt i wykonanie: nonomedia.pl