Stowarzyszenie Eko - Przyjezierze
ZAGŁADA JEZIOR POJEZIERZA GNIEŹNIEŃSKIEGO POSTĘPUJE


ZAGŁADA JEZIOR POJEZIERZA GNIEŹNIEŃSKIEGO POSTĘPUJE

W dniu 9 czerwca 2020 roku przyjechał do mnie dziennikarz Kuba Rybicki wraz z żoną. Zainteresował ich problemem katastrofy znikających jezior . Dziennikarze współpracują miedzy innymi z magazynem National Geographic Trawel i Podróże . Muszę przyznać, że widok który zobaczyliśmy był przerażający . Od ostatniego objazdu jezior ubytek wody w jeziorach się pogłębił i odsłonił kolejne połacie dna jezior. Degradacja postępuje  błyskawicznie i gdzie są instytucje, które powinny dbać o nasze środowisko przyrodnicze?

To człowiek doprowadził do tego stanu, że ginie pojezierze gnieźnieńskie swoją bezmyślnością i pazernością nie licząc się ze skutkami. To człowiek doprowadził do ocieplenie klimatu, który w tej chwili jest głównym powodem wzrostu temperatury co prowadzi między innymi do katastrofalnej suszy, która niszy jeziora , lasy , rolnictwo ,turystykę , zdrowie i dewastuje nasze obecne  życie i warunki w jakich dotychczas żyliśmy.

Potrzebne są natychmiastowe działania i to podjęte na najwyższych szczeblach władzy nie potrzebne są dyskusje i pseudo działania nie wnoszące nic  by ratować środowisko przyrodnicze w centralnej Polsce i na pojezierzu gnieźnieńskim.

Dołączam zdjęcia dokumentujące wyjazd.

 

Józef Drzazgowski⇑   Do góry strony

Projekt i wykonanie: nonomedia.pl